Materiały

  • Akcja charytatywna

  • WIOSENNY FESTIWAL TALENTÓW

    Dzień 29 marca - dzień bez książek - był pełen pozytywnych emocji i wrażeń. Na ten dzień zostały przygotowane liczne konkursy i atrakcje.
    Pierwszy dotyczył liczby Pi - tegorocznym zwycięzcą została Weronika Gałuszka, zapamiętując 152 cyfry po przecinku. Tym razem nie udało się pobić rekordu szkoły, należącego do Jakuba Korczaka (156 cyfr po przecinku), ale wszyscy uczestnicy konkursu
     ( Antonina Wioska, Amelia Pochopień i Dominik Gierat) są z młodszych klas i z pewnością za rok uda się przekroczyć tę magiczną granicę.

    Drugim punktem dnia była kolejna edycja konkursu "Mam Talent".
    Dzień odkrywania talentów w naszej szkole jest już tradycją.
    W tym roku podczas szkolnego programu ,,Mam Talent”, jury w składzie pani K. Zadora, pani I. Skowron i pani Joanna Ponikiewska
    nagrodzili wykonawców, którzy  są wyjątkowo  utalentowani i kreatywni , chociaż jeszcze nie odkryci przez świat mediów.
    Kategoria śpiew w klasach I -III:        
    I miejsce Antosia Kiepura  kl. II
    II miejsce  Nikola Wójcik kl.II
    III miejsce Patrycja Mikołajek kl.III

    Kategoria śpiew w klasach IV -VIII:
    I miejsce Ania Pochopień  kl. Vb
    II miejsce  Daria Surzyn kl. Va

    III miejsce Zosia Starosta kl. Va
    Kategoria taniec w klasach I -III:        
    I miejsce dziewczynki  z klasy I A Natalia, Nikola, Majai Liliana
    II miejsce  Aleksandra Trzop kl.I B
    III miejsce Paulina Mentel kl.III
    Kategoria taniec w klasach IV -VIII:
    I miejsce   Anna Polak i Milena Chowaniak z kl. IV
    II miejsce  Anię Baca, Emilkę Semik i Zuzię Maciejowską z kl. IV
    III miejsce Lena Pluta kl.IV

    Kolejnym zaplanowanym punktem był pokaz mody ekologicznej "Eko Fashion Day", na który każda klasa miała przygotować po dwa modele wykonane z różnych materiałów, m. in. z kartonu, folii, butelek pet, gazet, starych płytek CD, puszek.
    I miejsce klasa VIIB - suknia ślubna i smoking ślubny, wykonane z folii.
    II miejsce klasa IV  - propozycją wykonaną z kartonu.
    III miejsce klasa VI  - kreacją ślubną " wykonaną z gazet.
    Wszyscy uczestniczący w pokazie zgodnie stwierdzili, że każda klasa zasługiwała na podium.

    W międzyczasie można było wziąć udział w degustacji potraw, przygotowanych przez uczniów na konkurs
    "Żyj smacznie i zdrowo". 
     I miejsce Wiktor Okrzesik z klasy VI, który zachwycił wszystkich domowym chlebkiem z pastą serową oraz lemoniadą;
     II miejsce Rafał Partyka i Tomek Bury z klasy IV , którzy zaserwowali m. in. domowe ptasie mleczka.
    III miejsce  Amelia Pochopień i Lena Kłapyta z klasy VI, które częstowały m.in. świeżymi owocami i babeczkami.
    W tym miejscu dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom za poświęcony czas i fundusze. Konkurs ten jest co roku ulubionym punktem dnia.

  • IMS 1\2 FINAŁ WOJEWÓDZTWA TENIS STOŁOWY

    Mamy kolejne powody do świętowania sukcesu dziewcząt 8A. Wywalczyły: V miejsce w 1/2 finału województwa w tenisie stołowym Wiktorii Kowaliczek oraz VII miejsce Marii Kłapyty. Gratulujemy!!! Trzymamy kciuki w kolejnym etapie - zawodach wojewódzkich.

  • Gminny Konkurs Wiedzy Ogólnej,, Leonardo 2023"

    31 marca odbył się etap gminny Konkursu Wiedzy Ogólnej,, Leonardo 2023". Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maria Kłapyta, Wiktoria Kowaliczek, Natalia Perek, Michał Pacholski i Ksawery Wichrowski. Maria Kłapyta zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do Finału Głównego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej ,,Leonardo 2023", który odbędzie się w Jabłonce 27 kwietnia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • ID PIŁKA SIATKOWA

    BRAWOOO!!! Wywalczyły II miejsce w 1/2 finału województwa w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w piłce siatkowej. Ponadto nasza ekipa dziewcząt została Mistrzem Powiatu Suskiego zdobywając honorowy tytuł . Radości i emocji było sporo.

    IMS PIŁKA SIATKOWA DZ, CH WYNIKI: II miejsce w zawodach gminnych w piłce siatkowej dziewcząt III miejsce w zawodach gminnych w piłce siatkowej chłopców.

    ID PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW II miejsce w zawodach gminnych chłopców w piłce siatkowej. Brawooo

     

  • Dzień Patrona - Tadeusza Kościuszki.

    14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Tadeusza Kościuszki. Uczniowie klas VI i VIIa przygotowali akademię ,,Aby pamięć o nim nie zginęła". Uroczystość poprzedził konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, w którym wzięło udział 30 uczniów: I miejsce zajęły ex aequo Lena Kłapyta i Magdalena Pochopień II miejsce Małgorzata Mentel III miejsce Emilia Harwat. Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym na portret Tadeusza Kościuszki: I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Antonina Kiepura I miejsce w kategorii klas IV- VIII zajęła Magdalena Pochopień II miejsce Amelia Gałuszka III miejsce ex aequo Weronika Gałuszka i Emilia Trzop Wyróżnienie Aleksandra Kłapyta, Amelia Pochopień i Jakub Jędrzejak. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Ten dzień przybliżył nam wszystkim postać tego wspaniałego patrioty. M.Jończyk

  • KLASA IV W KOPALNI SOLI W WIELICZCE

    W poniedziałek 20 marca klasa czwarta pojechała wraz z opiekunami do Kopalni Soli w Wieliczce. Swoją przygodę rozpoczęli pod szybem Daniłowicza gdzie powitała ich przesympatyczna pani przewodnik. Ruszyli do solnych podziemi a do pokonania mieli już na starcie 380 schodów. Wykute w soli piękne komory, a wśród nich ta najbardziej wyjątkowa – Kaplica św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię zajęło im dwie godziny. Zmęczeni ale z uśmiechami na twarzy wrócili z wspaniałymi wspomnieniami i dużą ilością zdjęć.

  • "Śpiewać (po angielsku) każdy może"

    21 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej odbył się konkurs "Śpiewać (po angielsku) każdy może". W konkursie brało udział 26 uczestników indywidualnych oraz 2 zespoły a w tym zespół pod nazwą ,,Cheerful Angels" czyli Radosne Aniołki w skład którego wchodziły dziewczyny z klas 5A oraz 5B. Dziewczyny zaprezentowały utwór Lemon Tree zespołu Fool's Garden. Zespół został nagrodzony wyróżnieniem. Z utworami solowymi wystąpiły Anna Pochopien (I see the light - Mandy Moore, Zachary Levi) oraz Daria Surzyn (Never Ending Story- Limahl) której to udało się zdobyć wyróżnienie.

  • Wyjątkowa skarpeta 2023

    Zakończyła się akcja „Wyjątkowa skarpeta 2023”. Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli w niej udział – wykonali 142 piękne i kolorowe skarpety. W przeliczeniu na metry, NASZ sznurek ze skarpetami mierzył 17 metrów i 75cm! Brawo! Skarpety obecnie ozdabiają naszą świetlicę szkolną. W tym wyjątkowym dniu uczniowie mieli również założone dwie kolorowe skarpety nie do pary, czym podkreślili solidarność z osobami z Zespołem Downa. J. Ponikiewska, K. Zadora

  • Zbórka pluszaków

    21 marca zakończyła się w naszej szkole zbiórka pluszaków organizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w akcji!!! Zebrane maskotki przekazane zostały prezesowi PCK w Lachowicach Panu Grzegorzowi Krawczyk.
    Będą one rozdawane dzieciom w czasie zdarzeń drogowych przez służby ratunkowe.

  • Konkurs Recytatorski

    Uczennica klasy II ANTONINA KIEPURA po eliminacjach w Gminnym Konkursie Recytatorskim zakwalifikowała się do etapu powiatowego w Makowie Podhalańskim. Tosia zaprezentowała dwa utwory pt. ,, Małpa w kąpieli” oraz fragment z książki pt. ,,Wakacje Mikołajka”. Brawo Tosiu!

  • Hotele dla owadów.

    Uczniowie klas I – III w trosce  o zachowanie jak największej liczby pożytecznych owadów i  stworzenie im nowych siedlisk w miejsce tych, które w wyniku działalności człowieka zostały zniszczone, zbudowali hotele dla owadów. Hotele służą za schronienie różnorodnych owadów oraz dają im możliwość budowy gniazd, szczególnie podczas zimy. Do budowy hotelu zostały zużyte naturalne materiały, takie jak drewno, szyszki, trzcina, słoma.  Każde dziecko zabrało hotel do przydomowego ogródka, a największy z nich postawiono przed budynkiem szkoły.

                                                                                                                        Wychowawcy klas 1 - 3.

  • Trzecia edycja Akcji „Wyjątkowa Skarpetka” 2023

    W tym dniu uczniowie klas 0-8 oraz oddziału przedszkolnego zakładają kolorowe skarpetki nie do pary. Nasza szkoła bierze udział w akcji „Wyjątkowa skarpetka 2023”. Uczniowie mogą ozdobić skarpetkę (szablon w pokoju nauczycielskim) techniką dowolną i podpisaną imieniem oraz nazwiskiem przekazać do p. Joanny Ponikiewskiej lub p. Katarzyny Zadory do dnia 20 marca. Wszystkie prace zostaną nagrodzone dyplomem. Akcja organizowana jest pod patronatem OREW Juszczyn. 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także Światowym Dniem Zespołu Downa. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. Dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia - trisomia 21. Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem, ponieważ chromosom swoim wyglądem przypomina skarpetę. Ideą obchodów tego święta jest zakładanie kolorowych skarpetek „nie do pary” jako znak tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób z Zespołem Downa. J. Ponikiewska, K. Zadora

  • Zwycięstwo w etapie parkowym konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

    9 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie odbył się etap rejonowy (parkowy) Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą ptaków parków krajobrazowych oraz PK Beskidu Małego i Popradzkiego PK.Drużyna naszej szkoły, w składzie Oliwia Barzycka, Wiktoria Kowaliczek i Julia Kwak zajęła I miejsce, wyprzedzając swoich rówieśników ze szkół w Choczni i Jaszczurowej.Dziewczyny awansowały tym samym do etapu wojewódzkiego,który odbędzie się w kwietniu.Serdecznie gratulujemy! M.Chorąży

  • VI Powiatowy Festiwal Nauki

    7 marca uczniowie klasy 8 mieli okazję uczestniczyć w VI Powiatowym Festiwalu Nauki w Suchej Beskidzkiej. Podczas tego dnia zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych w powiecie suskim, wzięli udział w pokazie doświadczeń fizycznych oraz mogli zapytać o wszystkie istotne kwestie dotyczące wybranej szkoły średniej.

  • Podziel się pluszakiem.

  • Klasa VI w Krakowie

    Dnia 23.02 klasa VIa wyjechała na wycieczkę do Krakowa. W planie było zwiedzanie Teatru Słowackiego, sztuka "Opowieść wigilijna" grana w Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz relaks w Go-Jumb.

    W Teatrze Słowackiego trafiliśmy na próbę sztuki "Lalka", fragment mogliśmy podejrzeć z honorowej Loży cesarskiej. Mogliśmy zajrzeć również do garderoby Solskiego, w której na ścianie ważni goście zostawiają swoje autografy. Spędziliśmy także chwilę w foyer teatru, podziwiając freski i bogate zdobienia.

    Sztuka "Opowieść wigilijna" przygotowana była pod młodego widza, z dużą dozą muzyki na żywo oraz iluzji. Ostatni punkt wycieczki to radość, ruch i energia :)

    Wrażenia uczestników:
    Wycieczka bardzo mi się podobała, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a także świetnie bawiliśmy się w Go-Jumpie: Amelka Pochopien

    Wycieczka była bardzo fajna, najbardziej podobał mi sie Go-Jump, teatr był nawet fajny, zwiedzanie teatru, jak pan przewodnik opowiadał o jego historii, było przyjemne. Justyna Chowaniak

    Wycieczka mi się bardzo podobała , ponieważ zwiedziliśmy teatr , oglądaliśmy sztukę, natomiast w Go-Jumpie poszaleliśmy Lena Kłapyta

  • 23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

     W naszej szkole została umieszczona tablica z informacjami dotyczącymi depresji. Można na niej znaleźć informacje dotyczące objawów, leczenia i skutków depresji. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja, na którą obecnie cierpi ponad 350 milionów osób, stanie się drugim po chorobach układu krążenia największym problemem zdrowotnym na świecie. Mimo, że istnieją skuteczne metody leczenia depresji, to korzysta z nich mniej niż 50%, a w niektórych państwach mniej niż 10% chorych.
    PAMIĘTAJ
    • Depresja jest chorobą którą, należy leczyć!
    • Jeśli zauważasz u siebie objawy depresji – skonsultuj się z lekarzem!
    • Zwróć uwagę na członków twojej rodziny i najbliższych – jeśli zaobserwujesz u nich objawy depresji, przekonaj ich do wizyty u profesjonalisty!
    • Zrozum i naucz się wspierać osoby w depresji z twojego najbliższego otoczenia!
    • Leczenie depresji powinno się rozpocząć jak najszybciej, pozwala to osiągnąć lepszy rezultat!
    • Leczenie jest długotrwałe, dlatego bardzo ważna jest współpraca z lekarzem i przestrzeganie zaleceń!
    J. Ponikiewska, K. Zadora

  • WALENTYNKI

    W dniu 14 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę walentynkową. W programie znalazły się tańce i zabawy integracyjne, karaoke i wspólny posiłek. Przed południem również rozdano pocztę walentynkową. To był dzień pełen wrażeń.

  • IMS KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

     III miejsce w zawodach powiatowych w koszykówce dziewcząt. Statuetkę MVP drużyny wywalczyła Zuzanna Wajdzik. Gratulujemy!

strona: