"Drodzy uczniowie, Rodzice, szanowne Grono Podagogiczne, Dyrekcjo i wszyscy pracownicy szkoły.
W imieniu moim i moich najbliższych bardzo dziękuję za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki w naszej szkole. Jestem bardzo wdzięczna za każdą złotówkę i za każde dobre słowo. Zebrane i przekazane mi pieniążki zostaną wykorzystane w mojej walce i dalszym leczeniu.
Serdecznie dziękuję. Natalia Wągiel"
26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. W naszym przedszkolu w dniu 04.03.2022r. podsumowaliśmy tygodniowe zajęcia właśnie tą uroczystością. Dzieci były zachwycone powyższą tematyką. W tym dniu czekało na nie wiele atrakcji. Przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Następnie wcieliły się w ich rolę podczas zabawy ruchowej. Skoki po śladach dinozaurów, wymagały skupienia i zręczności. Jednak dzieci pokonały ich drogę bez większego problemu, za co nagradzały się gromkimi brawami. Wykazały także matematyczne umiejętności podczas przeliczania dinozaurów. Najwięcej przeżyć i emocji wywołała jednak zabawa w wykopaliska. Nasze przedszkolaki odkrywały poszczególne skamieliny i wspólnie udało im się odnaleźć wszystkie kości. Były zachwycone wyglądem szkieletu, potrafiły również odgadnąć ich właściciela. Oglądały wystawę figurek oraz ilustracje dinozaurów, a niektóre dzieci ze starszej grupy odczytywały ich nazwy. Pod koniec zajęć, z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne. K. Dyrcz, K. Barcik
Od 1marca ruszyły zajęcia z Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej.
Zajęcia korekcyjno kompensacyjne.
Zajęcia emocjonolno społeczne.
Zajęcia logopedyczne.
Wszystkich chęnych zapraszamy do zapisów u wychowawców klas.
9 marca 2022r w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie odbyły się gminne eliminacje konkursu OTWP " Młodzież zapobiega pożarom" Z naszej szkoły uczestniczyli w nich Anastazja Wichrowska, Ksawery Świerkosz, Karolina Chrząszcz, Patrycja Świerkosz, Amelia Pluta, Oliwią Sitarz i Rafał Zachura.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje R. Zachura, któremu bardzo niewiele zabrakło aby przejść do kolejnego etapu konkursu. Wszyscy uczestnicy wykazali się wyjątkową wiedzą pożarniczy za co otrzymali dyplom i nagrody. Gratulujemy!
Czas na nowe i ciekawe! Już dziś zapraszam na pierwszy odcinek będący efektem pracy uczniów na zajęciach muzyki, informatyki stanowiący przedsmak nowego projektu. Inspiracją do wykonania były słowa i tekst autorstwa: Piotra Nazaruka w wykonaniu zespołu Małe TGD - Online. Kolejny odcinek wkrótce.
Opiekunowie: E. Trzop, I.Kubasiak
Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz ofiar konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Od poniedziałku - 28 lutego można przynosić do szkoły następujące produkty: 1) materiały opatrunkowe 2) żywność długoterminową 3) środki higieny ( kosmetyki, pieluchy, ręczniki, podpaski, pasty do zębów itp) 4) Nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, łóżka połowę, peleryny, koce, świece, ręczniki, karimaty itp.) 5) wodę pitną. Wszystkie dary można zostawić u wychowawców lub w pokoju nauczycielskim. Z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu A. Klapyta i E. Spyrka.
W piątek 25.02.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".Konkurs swą tematyką obejmował wiedzę przyrodniczo-geograficzną dotyczącą wody w przyrodzie oraz zagadnienia z zakresu Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. W etapie gminnym konkursu zwyciężyła drużyna z naszej szkoły w składzie Agnieszka Okrzesik, Faustyna Polak i Zuzanna Mentel. Dziewczyny zajęły I miejsce pokonując drużyny z SP nr 2 w Stryszawie,SP w Krzeszowie I SP w Kukowie.Tym samym awansowały do etapu rejonowego konkursu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu. M.Chorąży
Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej:"Wyślij paczka do Afryki". Zebraliśmy 600 zł. Pieniądze zostały przesłane na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy!!!
Ograniczenia pandemiczne nie pozwalają zorganizować Dnia Otwartego dla wszystkich zainteresowanych, w zamian proponujemy kandydatom warsztaty połączone ze zwiedzaniem szkoły w czterech różnych terminach.
14 lutego 2022 r. w naszym przedszkolu mieliśmy podwójną okazję do świętowania. W tym dniu przypada święto zakochanych, czyli walentynki, a ponieważ trwa karnawał zorganizowaliśmy również bal przebierańców. Od samego rana przybywały do nas dzieci, prezentując barwne, różnorodne stroje. Nie sposób zliczyć wszystkich postaci, jednak wśród nich można było dostrzec między innymi: księżniczki, Spider – Mana, Supermana, policjantów, rycerzy, Binga, czy nawet flaminga. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, nie dało się ukryć, że ten dzień sprawił im wiele radości i przeżyć. Na balu walentynkowo – karnawałowym nie mogło zabraknąć tematyki miłości. Sala dominowała w dekoracje w kształcie czerwonych serc. Zabawa przy rytmicznej i skocznej muzyce na moment zmęczyła nasze przedszkolaki. Jednak słodki poczęstunek zregenerował je do dalszych pląsów. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. K. Barcik, K. Dyrcz
W tym roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w niezwykłym Balu Karnawałowym, ponieważ został on połączony z Walentynkami. Od samego rana na korytarzach szkolnych można było tu spotkać Batmana, motylka, księżniczkę, Spider-Mana, Elzę, pirata, rycerza, policjanta i piłkarza. Pomysłom i przepięknym kostiumom nie było końca. Przedstawiciele SU wręczali karteczki, opatrzone walentynkowym wierszykiem lub dedykacją. W każdej klasie dzieci bawiły się, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach, konkursach i tańcząc przy swoich ulubionych utworach. Smakołyki przygotowane przez rodziców regenerowały siły i dzieci mogły dalej brać udział w dalszej części zabawy. Wszyscy świetnie się bawili i tańczyli, a uśmiech, pomimo ogromnego zmęczenia, nie znikał z twarzy, co można zaobserwować na zdjęciach. Wychowawcy klas 1 -3 oraz Samorząd Uczniowski.
W dniu 08.02.2022r. przedszkolaki obchodziły Ogólnoświatowy Dzień Internetu. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedziały się, że ta niezwykłego rodzaju sieć łączy komputery na całym świecie. Poznały pozytywne i negatywne strony płynące z jej użytkowania. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały film edukacyjny z serii „Sieciaki.pl”. Na koniec zajęć stworzyły wspólnie plakat, odbijając własną rękę, pod zapisanymi na nim zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Pamiętajmy, że Internet daje wiele możliwości. Pomaga w nauce, zabawie, komunikowaniu się ze światem. Jednocześnie może stanowić poważne zagrożenie dla dzieci, korzystających z sieci bez nadzoru osób dorosłych. Zwracajmy więc uwagę na to, co nasze dziecko robi przy komputerze. K. Dyrcz/ K. Barcik
Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany swoich zachowań, dlatego też tegoroczny Dzień Babci i Dziadka nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie. Jednak nikt nie zapomina o tak ważnych dla nas wszystkich osobach jakimi są dziadkowie. Z powodu pandemii seniorzy nie mogli odwiedzić przedszkolaków, ale dzięki najnowszej technologii udało się celebrować ich święto. Przedszkolaki specjalnie dla dziadków przygotowały występ, który został nagrany, a następnie za pośrednictwem rodziców przesłany lub pokazany dziadkom. Dodatkowo każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał laurki dla swoich kochanych babć i dziadków. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, bo wszyscy wiemy, jakie jest ono ważne. K. Barcik/ K. Dyrcz
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już za nami. Uczennice naszej szkoły także zaangażowały się w tę akcje. Pomimo złej pogody 8 dziewcząt (Aleksandra Barcik, Faustyna Polak, Amelia Pluta, Oliwią Sitarz, Patrycja Świerkosz, Roksana Mazur, Karolina Chrząszcz, Wiktoria Małysa) dzielnie prowadziły zbiórkę na rzecz diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Gratulujemy im wytrwałości i hartu ducha... Wszystkim zaś ofiarodawcom dziękujemy za hojność i wsparcie akcji. Szkolne Koło Wolontariatu.
Zapraszamy na zapisy dzieci klas od II do VIII na Międzynarodowy Konkurs Matematyczny.
Koszt 12 zł.
Zapisy do 02.02.2022 r. u Pani Iwony Kłapyty.
Uczennice naszej szkoły: Nikola Kościelniak oraz Emilia Popielarczyk otrzymały wyróżnienia plastycznego konkursu" Droga do świętości św Ignacego Loyoli ". Gratulujemy
17 grudnia klasa 5 przedstawiła "Jasełka ". Uczniowie odgrywając różne sceny przypomnieli ważną prawdę, że Jezus po to przyszedł na świat, by szukać i zbawić tych co zbłądzili.
Świąteczne kartki dobroczynne rozprowadzone w naszej szkole! Uzyskane pieniądze zostały przekazane fundacji Sursum Corda opiekującej się chorymi, niepełnosprawnymi! Dziękujemy!!!
..................................................................................................................................................................................
- 13. XI zbiórka do puszek dla ubogich
- 21. XI zbiórka do puszek na emigrantów
- od 22. XI do 26. XI zbiórka do puszek dla pogorzelców z Pewli Wielkiej.
Pieniądze zostały przekazane poszkodowanej rodzinie.
-5. XII zbiórka do puszek w ramach pomocy Kościołów na Wschodzie
.................................................................................................................................................................................
-15. XII organizacja i przekazanie świątecznych paczek rodzinom ze Stryszawy.
W dniu 2.12 klasa IVa, IVb i V miały okazję uczestniczyć w spektaklu "Chłopcy z Placu Broni". Sztuka ta grana była przez teatr Aczemu na deskach kina w Suchej Beskidzkiej. Była to niecodzienna atrakcja dla uczniów. Dziękujemy dyrekcji za zorganizowanie przejazdu autobusami szkolnymi. Opiekunowie.