Klasa V postanowiła w tym roku Andrzejki spędzić inaczej niż zwykle. Wybrali się do Muzeum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej - Apilandii, gdzie brali udział w warsztatach tworzenia świec z wosku oraz zwiedzali podziemne muzeum. W drodze powrotnej odwiedzili muzeum - Dom Jana Pawła II w Wadowicach. Była to lekcja przyrody, historii, religii, polskiego, matematyki i życia. Dziękujemy opiekunowi pani Alicji Koczur za wspólnie spędzony czas. Wychowawca.
29 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Podczas świętowania, nasze przedszkolaki zapoznały się z historią pluszowego misia. Mogły również rozpoznać na ilustracjach wiele kultowych misiowych postaci takich jak m.in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba, Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol, co wywołało wiele pozytywnych emocji oraz tematów do rozmów. Atrakcją tego dnia była również fotobudka, w której dzieci bardzo chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. W ramach warsztatów plastycznych, każdy przedszkolak wykonał własnego misia z ręcznika. Podczas świętowania wybraliśmy także „Tancerkę Misiową i Tancerza Misia” za najpiękniejszy taniec do misiowej muzyki. Dzieci nagrodzone zostały opaskami na głowę w kształcie tej niezwykłej maskotki. Mamy nadzieję, że ten niezwykły dzień pozostanie w pamięci na długo, gdyż ponadczasowość pluszowych misiów sprawia, że towarzyszą nam one również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. K.Barcik, K. Dyrcz
6 grudnia w naszej szkole zapanował na korytarzach kolor czerwony. Świąteczna muzyka i czerwone elementy garderoby wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja wraz z aniołkami, który odwiedził wszystkie grzeczne dzieci w naszej szkole.
Konkurs dla klas 1-3 „Kartka bożonarodzeniowa".
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Kartka bożonarodzeniowa”.
Zasady uczestnictwa:
Autorem kartki jest jedna osoba. Praca może być wykonana z dowolnych materiałów oraz dowolną techniką plastyczną. Rozmiar kartki nie większy niż A4 po złożeniu. Praca powinna być opisana imieniem, nazwiskiem oraz klasą. Wykonaną pracę uczniowie składają do wychowawcy klasy.
Prace należy składać do 15 grudnia 2021 r. Ogłoszenie nastąpi 20 grudnia 2021 r.
Świąteczne kartki dobroczynne rozprowadzone w naszej szkole! Uzyskane pieniądze zostały przekazane fundacji Sursum Corda opiekującej się chorymi, niepełnosprawnymi! Dziękujemy!!!
To tak rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć, że klasa 2 A, 3 A i 3 B od godziny 16:00 do 18:30 przebywała na terenie szkoły. Jednakże powód był szczególny. Uczniowie wyposażeni we własne poduszki, koce, śpiwory i maskotki oglądali film pt.,, Kraina cudów ‘’. Przez godzinę w szkole mogli poczuć się ,,prawie’’ jak w prawdziwym kinie. Po obejrzeniu filmu był czas na andrzejkowe wróżby. Uczennice klas trzecich wcieliły się w role wróżbitów. Każda wróżka odpowiedzialna była za swoje stanowisko. Następnie pani Alicja Koczur i pani Teresa Klimasara zorganizowały w świetlicy szkolnej ,, Karaoke i proste układy taneczne przy muzyce ‘’, które okazało się świetną zabawą integrująca wszystkie klasy. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i radość, a w całej szkole było słychać śpiew. A gdy wybiła 18:30, uczniowie zadowoleni i uśmiechnięci, niechętnie opuszczali szkołę. Zapomnielibyśmy…, oczywiście nie zabrakło przez wszystkich lubianej pizzy.
Alicja Koczur, Teresa Klimasara, Jolanta Steczek, Małgorzata Smolik i Agata Popielarczyk.
Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w misyjnym konkursie plastycznym pt."Droga do świętości św. Ignacego Loyoli". Oto ich prace, które zostały wysłane do Krakowa.
Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie osoby:
Maria Kłapyta z klasy VII i Artur Polak z klasy VIII A.
Gratulujemy wiedzy i trzymamy kciuki na dalszym etapie konkursu.
Inaczej niż zwykle wyglądała lekcja historii o starożytnej Grecji. Uczniowie klasy V wcielili się w role bogów. Przygotowali odpowiednie stroje i atrybuty, a także przedstawili krótką ich historię.
22 listopada klasa 7 i 6b uczestniczyły w wycieczce do Bochni. W pierwszej kolejności uczniowie wzięli udział w lekcji przyrodniczej w muzeum motyli. 5 tys. gatunków tych stawonogów z całego świata kolekcjonowane z pasją przez 40 lat, zostały udostępnione do obejrzenia naszym uczniom. Ciekawy i dowcipny przekaz wraz z prezentacją multimedialną dostarczył uczniom dużo wiadomości i wywoływał śmiech. Drugim punktem wycieczki była kopalnia soli. Wrażenie wywołał już sam zjazd windą 212 metrów pod ziemię. A to był dopiero początek. Przejazd górniczą kolejką, ruchome obrazy i mówiący kupcy z średniowiecznych Włoch pozwalały lepiej poznać pracę górnika od średniowiecza do dziś. Wspólny posiłek i spędzony razem dzień umożliwił integrację uczniów. Iwona Skowron, Magdalena Chorąży.
W ramach zajęć z biologii uczniowie klasy 5 przygotowali modele komórki roślinnej.
Trudną terminologię biologiczną mogli utrwalić w kreatywny sposób.
Brawa za zaangażowanie i pomysłowość. Magdalena Chorąży
Jeśli masz w domu niepotrzebne klocki (drewniane, lego... itp.) którymi już się nie bawisz lub są niekompletne - nie wyrzucaj ich! Przynieś do naszej świetlicy szkolnej. My je chętnie przyjmiemy, zdezynfekujemy i "damy nowe życie" .
W dniu 18.11.2021 r. obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu.
Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się plakaty przestrzegające przed tym nałogiem.
Akcje prowadzi Szkolne Koło Wolontariatu.
Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza międzyklasowy konkurs pt " GÓRA GROSZA".
Prosimy o zebranie w klasach jak największej ilości monet o nominałach mniejszych niż 1 zł.
Konkurs trwa do końca grudnia 2021 r.
Na zwycięską klasę czeka nagroda.
KTO TY JESTEŚ?
— Polak Mały.
— JAKI ZNAK TWÓJ?
— Orzeł Biały...
10 listopada dzieci z oddziału zerowego i przedszkolaki odświętnie ubrane uczciły dzień 11 listopada. Z tej okazji przygotowały ozdoby w barwach narodowych, zaśpiewał hymn narodowy oraz obejrzały film edukacyjny ,, Symbole Narodowe". K. Barcik, K. Dyrcz
10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie klasy 4 wraz z Bartłomiejem Kowaliczkiem przedstawili lekcję historii począwszy od rozbiorów do dnia, w którym Polska odzyskała niepodległość. M.Korczak, J.Ponikiewska
Uczniowie SP1 STRYSZAWA MISTRZAMI POWIATU SUSKIEGO W KOSZYKÓWCE 3×3 IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Grali w składzie Jakub Pochopień tytuł MVP drużyny, Mikołaj Fluder tytuł najskuteczniejszego zawodnika turnieju, Miłosz Wągiel oraz Filip Żmija. Kawał dobrej gry. Teraz półfinał wojewódzki w Myślenicach