Materiały

  • Pierwsze książki wypożyczone :)

  • "Wyślij pączka do Afryki".

    W naszej szkole dzieci z klasy 1, 2 i 3 wzięły udział w akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki". Zebraliśmy 500 zł, które zostały przekazane na misje. Dziękujemy za okazany dar serca. 
    A. Kłapyta

  • ''Bliżej książki''- Lapbooki

    Klasa 3b zaprezentowała swoje ulubione książki w postaci lapbooka, czyli teczki - teatrzyku. Zgromadzili tam ilustracje, zdjęcia, ciekawostki, zagadki i opowiadania.

  • '' Bliżej książki'' - Okładka średniowieczna

    Jednym z zadań projektu "Bliżej książki" było sięgnięcie do początków powstania książki. Uczniowie klas starszych wykonali projekt okładki i strony księgi średniowiecznej.

  • ''Bliżej książki'' - Okładka współczesna

    Projekt okładki lub ilustracja ulubionej, ciekawej książki.

  • "Bliżej książki" - Zakładki

    Uczniowie klasy 3 i 4 wykonali kolorowe zakładki do książek na których umieścili "złote myśli" i sentencje zachęcające do sięgnięcia po książkę.

  • Opowiadanie ,,Ch jak choinka".

                Choinka to nieodzowny atrybut świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 1 A  wykonali ilustracje do opowiadania pt.,, Choinka”. Nie zabrakło kolorowych bombek, łańcuchów , lampek i oczywiście wymarzonych prezentów.  Treść opowiadania pobudziła nasze rozmyślania o magicznych chwilach, związanych z tradycjami  Bożego Narodzenia. Autorzy prac: Dominika Błachut, Maria Hutniczak, Karol Grubarek, Patrycja Mikołajek, Paulina Mentel, Julia Kubasiak, Dawid Chrząszcz, Filip Leśniak, Dawid Pająk, Szymon Gałuszka, Vanessa Mazur.

  • Ilustracje klasy pierwszej ...

    Projekt biblioteki szkolnej  ,, Bliżej książki” zachęcił klasę 1 A do pracy. Uczniowie klasy pierwszej zilustrowali opowiadanie   Rafała Witka pt.,, Przygoda z parasolem”, które czytali w trakcie poznania spółgłoski P. Zaangażowanie uczniów świadczy, że taka forma pracy z tekstem jest bardzo ciekawa. Obiecujemy opiekunom biblioteki szkolnej, że to jest początek naszej współpracy. Bardzo podoba nam się upowszechnianie czytelnictwa poprzez atrakcyjne formy pracy  z tekstem. Autorzy prac : Dominika Błachut, Maria Hutniczak, Patrycja Mikołajek, Paulina Mentel, Julia Kubasiak, Monika Kołatek, Dawid Chrząszcz, Filip Leśniak, Dawid Pająk, Szymon Gałuszka, Bartłomiej Talik -Smutkowski i Adrian Osada.

  • PROJEKT BIBLIOTEKI SZKOLNEJ „BLIŻEJ KSIĄŻKI”

    Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w Projekcie „Bliżej książki”

    Kategorie prac:
     I. Dbamy o książkę i zachęcamy do czytania

    ·         Wykonanie  zakładki do książki

    ·         Wykonanie kukiełki, lalki  lub rysunku ulubionej postaci z książki

    ·         Ilustracja do fragmentu wiersza, opowiadania, baśni  itp.

    ·         Projektowanie okładki do książki współczesnej

    II.  Trochę historii…

    ·         Projekt oprawy Księgi średniowiecznej

    ·         Projekt strony z Księgi średniowiecznej (Inicjał i ornamenty zdobnicze)
    .......................................................................................................................................

    Każdy uczeń może wykonać jedną lub kilka prac.
    Wykonanie prac techniką dowolną.
    Ocenie będzie podlegać pomysłowość, estetyka pracy, zastosowanie różnych technik
    i materiałów plastycznych.
    Najciekawsze prace będą nagrodzone w kategoriach klas I-III, IV-VIII

    ..........................................................................................................................................

    Zdjęcie pracy można wysłać na adres : alicja.koczur@poczta.fm lub teresaklimasara@gmail.com
    Wykonane prace można również oddać do Biblioteki szkolnej .


    Termin nadsyłania zdjęć prac do 08.01.2021.

     

     

  • ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

    W piątek 04.12.2020r. do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj w towarzystwie pomocników-elfa i aniołka. Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie oraz wręczyły Św. Mikołajowi słodki prezent. Maluchy również przywitały swojego gościa wierszykiem i piosenką, a na koniec spotkania podarowały Świętemu Mikołajowi wykonane przez siebie bombki. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja. K. Barcik, A. Jończyk

  • Konkurs Jesień w fotografii rozstrzygnięty.

    Konkurs fotograficzny zorganizowany przez samorząd uczniowski cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Nadesłano ponad 60 zdjęć. Wszystkie fotografie prezentowały wysoki poziom artystyczny. Komisja konkursowa z przyjemnością obejrzała wszystkie nadesłane prace i wyłoniła zwycięzców.
     

    W kategorii klas 1do 4.
    1 miejsce Filip Popielarczyk 2 miejsce Amelia Gałuszka 3 miejsce Weronika Gałuszka.

     W kategorii klas 5 do 8
    1 miejsce Natalia Gałuszka 2 miejsce Magdalena Pochopien 3 miejsce Izabela Wajdzik oraz Małgorzata Mentel

    Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom wraz z małą niespodzianką.

  • Organizer na biurko.

    Utrzymanie  porządku i ładu na biurku to rzecz ważna, lecz wcale nie łatwa.  Uczniowie klasy 5a,b i 6 pokazali, że  można ten problem samodzielnie    i w  ciekawy sposób rozwiązać. Na lekcji techniki wykonywali pomysłowe, wielofunkcyjne i kolorowe organizery na biurko.  Wykorzystując różnego rodzaju materiały odpadowe (opakowania z papieru, tworzywa sztuczne, zakrętki itp.) dbają też o czystość środowiska naturalnego.
    Teresa Klimasara

  • Pokój marzeń nastolatka.

    Na lekcjach techniki w klasie szóstej poznaliśmy tajemnice budowy      i funkcjonowania domu. Jednym z zadań było wykonanie makiety „ pokoju marzeń”.  Uczniowie wykazali się pomysłowością rozwiązań technicznych oraz różnorodnością wystroju wnętrza swojego pokoju marzeń.
    Teresa Klimasara

  • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

    Proszę Państwa oto miś! A właściwie misie, ponieważ 25 listopada każdy przedszkolak zamienił się w misia. Dzieci miały na sobie koszulki, spodnie, bluzy – wszystko z elementami związanymi z pluszową misiową maskotką. Starszaki poznały historię pluszowego misia. Podczas wyświetlanej prezentacji zdjęć z ulubionym misiem opowiadały o swoim przyjacielu, malowały farbami sylwetę misia oraz degustowały słodki miodek i misiowe drożdżówki. Maluszki szukały swoich misiowych par, leczyły chorego smutnego misia, karmiły go jego ulubionymi przysmakami a także zatańczyły misiowy taniec. Na koniec wykonały misia na patyku. To był dla nas wszystkich bardzo miły dzień! K. Barcik, A. Jończyk

  • Konkurs fotograficzny Jesień w fotografii zakończony.

         W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły.
    W kategorii klas  zdjęcia dostarczyli:

    Kategoria 1-4 Anastazja Wichrowska, Aleksandra Kłapyta, Emilia Józefiak, Weronika Gałuszka, Ksawery Świerkosz, Szymon Gałuszka, Wiktor Sala, Amelia Gałuszka, Filip Popielarczyk, Patrycja Mikołajek.
    Kategoria 5-8 Izabela Wajdzik, Magdalena Pochopień, Karolina Chrząszcz, Emilia Popielarczyk, Patrycja Świerkosz, Maja Furtak, Małgosia Mentel, Patryk Berowski.

    Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce.

  • Klasa 5 Tkaniny, dzianiny...

    Na lekcjach techniki poznawaliśmy tajniki projektowania mody. Może wśród nas jest przyszły światowej sławy kreator mody?
    Teresa Klimasara

  • Bliżej biologii...

    W ramach zajęć z biologii uczniowie klasy 5a i 5b wykonali piękne prace plastyczne - modele komórki roślinnej. Trudną terminologię biologiczną dotyczącą komórki roślinnej przyswoili w ciekawy sposób wykonując samodzielnie modele. Wykazali się przy tym pomysłowością, a także starannością wykonanych prac.
    Zapraszam serdecznie do wirtualnej galerii. Magdalena Chorąży

  • BIBLIOTEKA SZKOLNA

    BIBLIOTEKA SZKOLNA GODZINY OTWARCIA

    PONIEDZIAŁEK   14:00 - 15:00

    CZWARTEK         14:00 -  15:00

  • Uwaga zmiana podziału godzin od poniedziałku 16.11.2020!!

    Nowy plan lekcji od dnia 16 XI 2020

  • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

    - Kto Ty jesteś? - Polak mały...
    10 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Obejrzały bajkę edukacyjną dzięki, której poznały Polskie Symbole Narodowe. Straszaki wykonały piękne kotyliony w barwach narodowych. Maluszki przygotowały biało-czerwone kwiaty, rozkodowały zakodowane symbole narodowe i odbiły swoje rączki na mapie konturowej Polski, wypełniając ją barwami narodowymi.

    O godzinie 11:11 wszyscy przystąpili do odśpiewania hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się przynależności do naszego kraju.

    K. Barcik, A. Jończyk

strona: