Materiały

  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Grupa Maluszków z naszego przedszkola przeniosła się do bajkowego świata swoich ulubionych postaci. Przygotowany na tę okazję bajkowy telewizor umożliwił nam chociaż przez chwilę poczuć się jak bohaterowie ulubionych bajek. Dzieciaki odgadywały jakimi postaciami są, rozpoznawały piosenki i opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.
    A. Jończyk

  • Konkurs ''Jesień w fotografii''

    Samorząd uczniowski informuje, że konkurs ''Jesień w fotografii'' zostaje przedłużony do 11 listopada. Zdjęcia można przesłać również drogą elektroniczną na adres:
    iwona.s73@op.pl lub mchorazy@poczta.fm

  • Podziękowanie za "Zbiórkę karmy dla zwierząt"

  • NAGRODA DLA UCZENNICY ODDZIAŁU ZEROWEGO

    Uczennica naszej szkoły Zuzanna Procz z oddziału zerowego zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: ''Magia teatru - Lalka Teatralna" Zielona Góra 2020. Gratulujemy!!!

  • Ślubowania nadszedł czas...

     Dzień 16 października 2020 roku to od dzisiaj ważna data w życiu uczniów klasy I. Tego dnia zdawali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Stryszawie. Klasa I zaprezentowała swoje umiejętności i udowodniła, że jest świetnie przygotowana do nowej roli. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po czym pierwszoklasiści zostali pasowani przez Dyrektora na uczniów  przy pomocy symbolicznego ołówka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.                                                                                                                                                                                            Agata Popielarczyk                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                       

  • Odkrywamy Małopolskę "Średniowieczny Kraków"

    Dnia 9 października uczniowie klasy IV i VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę "Średniowieczny Kraków" w ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę" realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Urzędu Gminy Stryszawa.Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Czartoryskich,w którym uczniowi mieli okazję podziwiać słynny obraz Leonardo da Vinci "Dama z gronostajem".

    Następnie złożyli wizytę w Barbakanie,gdzie przebrali się w średniowieczne stroje i odbyli rycerską bitwę na  piankowe miecze. Kolejnym punktem programu było wejście na Mury miejskie i przejście ulicą Floriańską na Rynek Główny.Pod Sukiennicami uczniowie dowiedzieli się, czym handlowano w średniowieczu,a pod Wieżą Ratuszową złożyli hołd królowi.Następnie udali się w kierunku Wawelu zwiedzając po drodze Collegium Maius,Pałac Biskupów Krakowskich.Wycieczkę zakończyli na dziedzińcu Zamku Wawelskiego i pod Smoczą Jamą. Wszyscy wrócili do Stryszawy zadowoleni i pełni wrażeń.Dziękujemy serdecznie Panu organizatorowi i wszystkim,którzy przyczynili się do wyjazdu na wycieczkę.
    Iwona Kłapyta i Magdalena Chorąży

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Samorząd uczniowski składa podziękowania Dyrekcji Szkoły, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w kształcenie, wychowanie i opiekę nad uczniami naszej szkoły. Życzymy satysfakcji z pracy , sukcesów i przede wszystkim zdrowia.

  • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT!!!

    Pedagog szkolny oraz bibliotekarz pragną zachęcić wszystkich uczniów
              do pomagania bezdomnym zwierzętom, które znajdują się pod opieką
    Schroniska dla bezdomnych zwierząt.

                Niezbędne są:

                                       Karma sucha oraz karma w puszkach dla psów i kotów

                                       Koce, smycze, obroże, legowiska, zabawki i inne akcesoria.

    Dary należy przekazywać do pani pedagog lub do biblioteki szkolnej do 15.10.2020 r.

    Nie bądź obojętny !! Przyłącz się!!!

  • Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopka w grupie Maluszków.

    Za nami dwie przedszkolne uroczystości. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka spędziliśmy na zabawach, sportowych konkurencjach i wspólnym słodkim poczęstunku, który dzieci wcześniej samodzielnie przystroiły. Każdy zasłużył na medal super dzielnego przedszkolaka! Ostatniego dnia września swoje święto obchodzili chłopcy. Z tej okazji do naszej przedszkolnej sali wjechały świąteczne samochodziki, przywożąc dla nich słodkie niespodzianki. A. Jończyk

  • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

    21 września grupa starszaków świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło wesołych zabaw, piosenek i upominków. Każdy dzielny przedszkolak został odznaczony medalem. Atrakcjami tego dnia były słodkie piniaty i zdjęcia z rekwizytami w foto budce.
    K. Barcik

  • Gratulujemy sukcesu !

    Absolwent naszej szkoły Jakub Pietrusa
    VICE MISTRZEM POLSKI w biegu na 100m kategorii U20 z wynikiem 10.51.
    To jeden z najlepszych wyników w tej kategorii wiekowej w Europie. Gratulujemy !

  • #GaszynChallenge

    Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Stryszawie w akcji pomocy dzieciom chorym.

  • MATERIAŁY DO NAUKI DLA UCZNIÓW

    Drodzy Uczniowie!

    Zawieszenie zajęć edkacyjnych w budynku szkolnym nie oznacza, że jest to czas wolny od nauki. Bardzo proszę o wykonywanie zadań przekazanych przez Nauczycieli poprzez pocztę elektroniczną.

    Dla ułatwienia dostępu do materiałów założony został wirtualny dysk, skąd będziecie mogli pobrać zagadnienia i wskazówki do dalszej nauki. Poniżej zamieszczone zostaną linki dla poszczególnych klas. Bardzo proszę, abyście codziennie zaglądali do folderów i na bieżąco wykonywali polecenia. 

    Dyrektor ZSiSM w Stryszawie Zygmunt Ormaniec

  • POŻEGNANIE KLASY VIII

  • PODSUMOWANIE ZAJĘĆ „ROBOTYKA DLA SMYKA” - II EDYCJA 2019/2020.

  • Wymarzone wakcje.

    Oto jak uczniowie klasy 3b chcieliby spędzić swoje wymarzone, ale przede wszystkim bezpieczne wakacje.

  • Konkurs na projekt kartki pocztowej.

    ,,Dzień wyjazdu z Tarnowa do obozu był słoneczny, upalny. Szliśmy czwórkami, pod eskortą SS-manów, w kierunku torów. (...) Pochód wił się wśród ulic jak długi wąż - robił przy tym nieodparte wrażenie gnanego do rzeźni stada (...) Krzyki żandarmów przycichły, lecz nie ustały. Szliśmy poważni i przygnębieni. (...) Gdzieniegdzie w oknach dało się dostrzec ukryte za firankami twarze. Spłoszone znikały szybko, aby za chwilę znów się ukazać. To oszołomione terrorem miasto w dwójnasób przeżywało wyjazd tak ogromnego transportu. (...) Tak żegnał swoich więźniów poczciwy Tarnów: cicho, tajemnie, serdecznie". - Wspomnienie byłego więźnia przypomina nam o dniu 14 czerwca 1940 roku - dokładnie 80 lat temu w kierunku Oświęcimia wyruszył z Tarnowa pociąg z pierwszym transportem więźniów do  niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

    Uczennica klasy VI b Michalina Żmuda wzięła udział w konkursie na projekt kartki pocztowej ,80 rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 roku”. Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac. Prace oceniała Pani Barbara Wojnarowska-Gautier – były więzień KL Auschwitz. Więźniarka była ofiarą eksperymentów pseudomedycznych dr J. Mengele. Praca Michaliny została wyróżniona, a uczennica otrzyma nagrodę książkową o tematyce obozowej. Michalinie serdecznie gratulujemy patriotycznej postawy!

     

    M. Jończyk

  • PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW Z KLASY ,,O"

strona: